İsrail medyası, Mescid-i Aksa’ya hergün bilinçli ve kasıtlı olarak polis eşliğinde giren Siyonist gruplara karşı tekbir getirerek tepki gösteren Müslümanlar için iftira atıyor.

İşgalci Siyonistlerin nihai hedeflerinden birisi Mescid-i Aksa’nın yıkılarak yerine Süleyman Mabedi (3.Mabed) diye bir yapı inşa etmektir. Siyonistler, Mescid-i Aksa alanının “tapınak dağı” olduğunu söyleyerek Mescid-i Aksa’nın yıkılmasını hedeflemektedir. Ancak bunun aşamalı olarak gerçekleştirme niyetindedirler.

Haftanın belli günleri (şimdilik) özellikle sabah erken saatlerde (07:00 – 10:00 arası gibi) Mescid-i Aksa’ya silahlı polisler eşliğinde giren Siyonist gruplar mescid alanı içerisinde tur atmaktadırlar. Bu durum bilinçli bir politikanın aşamasıdır.

Müslüman olmayanların Harem-i Şerif bölgesine girmesi yasak olmasına rağmen işgalciler bu yasağı tanımamakta ve Siyonistleri mescid alanına sokmaktadır.

İsrail medyası ise Harem-i Şerif’e giren Siyonist gruplara zaman zaman tekbirlerle tepki gösteren Müslümanlara iftira atmaktan geri durmamaktadır. İsrail medyası, tepki gösteren Müslümanlar için “para alıyorlar” şeklinde iftira atmaktadır. Aşağıdaki ekran görüntüsü o iftirayı atanlardan birisi olan The Jerusalem Post isimli gazetenin internet sitesinden alınmıştır.

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış