Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenmekte olan Kudüs Turları ile ilgili 2022 Ramazan ayında camilerde ve müftülüklerde el broşürleri dağıtıldı. Broşürlerde Kudüs Turları ile ilgili program bilgileri ayrıntılı bir şekilde paylaşıldı.

Kudüs Turları ile ilgili ayrıntılı bilgileri Diyanet İşleri Başkanlığı resmi web sitesinde de (hacumre.diyanet.gov.tr) paylaştı. Buraya kadar herşey çok güzel. Fakat...!

BURAK DUVARINI AĞLAMA DUVARI DİYE YAZMIŞLAR

Gerek dağıtılan broşürlerde gerekse de resmi web sitesinde Diyanet, büyük bir hataya imza attı. Müslümanlar tarafından "Burak Duvarı" olarak bilinen ve kabul edilen Mescid-i Aksa'nın Batı tarafındaki duvara Diyanet işgalcilerin dilini kullanarak "Ağlama Duvarı" diye yazılmıştı.

DİYANET BİLE BUNU YAPIYORSA İŞİMİZ ÇOK

Ülkemizin en önemli Dini kurumlarından olan Diyanet'in bu şekilde işgal dilini kullanması kabul edilemez. Sosyal medyada konuyla ilgili tepkilerini dile getiren birçok kullanıcı "Bu tür hataları normal şartlarda Diyanet'in düzeltmesi ve bir bilinç oluşturması gerekiyorken bu hatayı Diyanet'in yapıyor olması çok acı" ifadelerine yer verdiler.

Kurum olarak Diyanet'in Mescid-i Aksa konusundaki hassasiyetlerini ve takdir edilecek birçok çalışmalarını bilen ve takip edenler olarak Burak Duvarı konusundaki yanlışlığını doğrusu yadırgadık.

Düzeltilmesini umuyoruz.

Hucurat Hareketi

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
AYDIN
DİYANET KUDÜS KONUSUNDA ÖNEMLİ İCRAATLARA İMZA ATIYOR. TABİ YAPMIŞ OLDUĞU BU HATASINI NORMAL KARŞILAYAMAYIZ. DÜZELTECEKLERİNE İNANIYORUM.
Serdar
Bilinçsizlik ve şuursuzluk malesef her yerde olabiliyor. Üzücü olan ise Diyanet gibi bir kurumda bu şuursuzluğun olmasıdır. Nasıl saçma bir yanlıştır bu. Nasıl bir mantıksızlık. Nasıl bir cehalettir bu.