FRANSA'DA ARTAN SİYONİST ALEYHTARLIĞINI İSRAİL "ANTİSEMİTİZM" OLARAK GÖSTERİYOR

FRANSA’DAN 1000 ÖĞRENCİ FİLİSTİN’E GÖTÜRÜLECEK

Fransa’da Siyonizme tepkilerin artması İsrail’i ve dünya Siyonist örgütlerini telaşlandırdı. Çünkü Fransa’da önemli bir Yahudi nüfusu bulunuyor ve böyle bir ülkede siyonizme tepkilerin artması İsrail ve Siyonist lobiler açısından huzur bozan bir gelişme olarak kabul ediliyor.

SİYONİZME TEPKİ GÖSTERENLER ARASINDA YAHUDİLER DE VAR

İsrail ve Siyonist lobiler, Fransa’da siyonizme artan tepkileri “antisemitizim” yani “Yahudi Düşmanlığı” olarak göstermeye çalışıyorlar. Oysa siyonizme tepki gösterenler arasında Yahudiler de bulunuyorlar ve “bizler İsrail’i Yahudi devleti olarak kabul etmiyoruz. Siyonizm Yahudilik değildir” şeklinde açıklamalarda bulunuyorlar. İsrail bu konuyu hassas bir şekilde gizlemeye, örtbas etmeye çalışıyor.

İSRAİL KOLLARI SIVADI

Fransa’da artan Siyonist aleyhtarlığını “Yahudi düşmanlığı” şeklinde göstermeye çalışan İsrail, bir projeyi hayata geçiriyor. “Mavi Beyaz’daki Yahudi Deneyimi” isimli proje kapsamında Fransa’daki okullardan 1000 öğrenciyi işgal altındaki Filistin topraklarına götürecekler.

Projeye destek veren Marsiyla’daki Yavne okulunun Müdürü Paul Fitoussi, “bütün Yahudiler İsrail’e taşınmalı. Fransa artık bizim evimiz değil.” dedi.

Haber: Aralık 2019

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış