Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Hitler’in Yahudi kökenli olduğunu ileri sürmesi İsrail’i fena kızdırdı.

Ukrayna ile Rusya arasında süren savaşın yankıları da farklı boyutlara ulaşmaya başladı. Mayıs ayının başlarında bir İtalyan kanalına açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna liderinin Yahudi olmasıyla ilgili soruya işgalci İsrail’i deyim yerindeyse havaya hoplatacak türden bir cevap verdi.

YAHUDİLERİ KATLEDEN HİTLER YAHUDİ KÖKENLİ

Lavrov, 6 milyon Yahudi’yi katleden Adolf Hitlerin Yahudi kökenli olduğunu ileri sürdü ve ekledi “Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’nin Yahudi olması kesinlikle hiçbir şey ifade etmiyor.”

TELAVİV BÜYÜKELÇİSİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ÇAĞRILDI

Lavrov’un sözleri İsrail’i ayağa kaldırdı. Rusya’nın Telaviv Büyükelçisi İsrail Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

İSRAİL BAŞBAKANI AÇIKLAMAYI KINADI

İsrail Başbakan’ı “tarihin en önemli suçlarından Yahudileri sorumlu tutmak Yahudilere zulmedenleri bu sorumluluktan kurtarmak anlamına geliyor” dedi.

İSRAİL DIŞİŞLERİ BAKANI: “AFFEDİLEMEZ”

İsrail Dışişleri Bakanı ise Lavrov’un sözlerinin affedilemez olduğunu söyledi.

YAHUDİLERİN FİLİSTİN’E GÖÇÜNÜ NAZİ KATLİAMI TETİKLEDİ

Hitler’in arkasında Siyonist liderlerin olduğu ile ilgili bugüne kadar birçok eserler çıkarıldı ve makaleler yazıldı. Fakat özellikle Avrupa’da bu tür yayınlara şiddetli bir şekilde karşı çıkıldığı ve bir şekilde yazar ve akademisyenlerin sindirildiği biliniyor. Birçok makalede 1900’lü yılların sonlarına doğru Siyonist lider Thedorl Herzl’in Yahudileri Filistin’e göç ettirmeye çalışması başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Yahudilerin Filistin’e göç ettirilememesine can simidi olarak Hitler’in yapmış olduğu Yahudi katliamlarının yetiştiği ciddi deliller ile ele alınmıştı.

 

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış