İçerisinde Mescid-i Aksa’mızı barındıran işgal altındaki Filistin’imizle ilgili sevda bitmedi ve bitmeyecek. Bazen küçük bir çocuğun rüyasıyla, bazen yeni doğan bebeklerine Kudüs veya Aksa ismini takan anne babaların özlemiyle, bazen Halep’te bir marangozun Mescid-i Aksa için yapmış olduğu bir minber ile karşımıza çıkıyor bu sevda. Bazen de İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde ikamet eden Adıyamanlı Muhammed Şeker isimli grafikerlik yapan bir gencin yaptığı Kubbetus Sahra maketiyle…

Muhammed Şeker, henüz hiç gidemediği ve göremediği Mescid-i Aksa’nın içerisindeki Kubbetus Sahra için günlerdir uğraştı ve harika bir maketini üretti.

Hucurat Hareketi olarak kendisine ulaştık, tebrik ettik. Sosyal medyadaki paylaşımında “mimar değilim ama gönül gözüyle yapma gayretindeyim” ifadesine yer vermiş. 30x30 cm. ölçülerinde hazırladığı maketin tamamen bitmiş hali daha güzel olacak.

Bu maketin seri üretiminin olmadığını ve ticari amaçla da yapmadığını sadece hobi olarak bir özlem niyetiyle yapan genç kardeşimiz Filistin ile ilgili fikirlere ve gayretlere açık olduğunu ifade etti.

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Berrin gungoren
Muhtesem olmus..
aydın
düşünmüş dertlenmiş ve emek harcamış. Allah razı olsun fakat tek bir tane yapmak bir amaca hizmet etmez. Sadece yapan kişide duygusal bir karşılığı olur. Bence bu tür çalışmalar topluma yayılabilmelidir.
Cemil
Çok güzel görünüyor.