Türkiye’de ilk kez mobil program olarak geliştirilen “Mescid-i Aksa Rehberi Uygulaması” artık cep telefonlarına ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Türkiye’den Mescid-i Aksa için Filistin’e artan ziyaretçi sayısıyla birlikte önemli bir ihtiyaç haline gelen Mescid-i Aksa Rehberi için uzun bir çalışmanın ardından Kudüs Rehberlerinden Mehmet Esmer tarafından mobil program geliştirildi. Gerek Android gerekse de IOS telefonlar için de yüklenebilir durumda olan “Mescid-i Aksa Rehberi” isimli uygulamayı dileyen herkes cep telefonuna herhangi bir ücret ödemeden yükleyebiliyor.

GİTMEDEN ÖNCE BİLGİ, DÖNDÜKTEN SONRA DA HATIRA

Cep telefonlarına yüklenen programla kullanıcılar, Mescid-i Aksa’ya gitme niyetindelerse program sayesinde detaylı bir ön bilgiye sahip olabiliyorlar. Filistin’e gidip döndükten sonra ise program sayesinde önemli bir hatıra kaynağı olarak bol resim ve bilgilerle hizmet sunuyor. Rehber uygulaması aynı zamanda araştırmacılar için de önemli bir bilgi kaynağı vazifesi görüyor.

Uygulamanın mimarı Mehmet Esmer, uzun yıllar Kudüs Rehberliği hizmetlerinde bulunmuş Kudüs sevdalısı birisi olarak tanınmaktadır. Esmer, 2018 yılında İsrail tarafından uydurma gerekçelerle hukuksuz bir şekilde (Deport) sınırdışı edilerek 5 yıllığına Filistin topraklarına giriş çıkış yapması yasaklanmıştı.

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış