Bu etkinlik 5-15 arası yaş grubunu İTİKAF kavramı ile tanıştırmak ve KUDÜS bilincini oluşturmak amacıyla düzenlendi.

2020’nin Ramazan’ında ne yazık ki koronavirüs salgını nedeniyle evlerden pek çıkılamadı. Bizler de bu durumu bir avantaja çevirmek adına unutulmakta olan ve Ramazan-ı Şerif’in son 10 gününde gerçekleştirilen İTİKAF geleneği ile ilgili bir etkinliğe imza attık.

Etkinliğimize İTİKAFIM KUDÜS ismini verdik. Çocuklar böylece hem itikaf kavramı ile tanışmış olacak hem de bu vesileyle Kudüs’e dokunmuş olacaklar.

Ödüllü olarak gerçekleştirdiğimiz İtikafım Kudüs etkinliğinde çocuklardan şunu istedik: Ramazan’ın son 10 günü olan itikaf günlerinde evlerinin bir köşesini İTİKAF ve KUDÜS temasıyla kendi hayal dünyalarına göre süsleyecekler. Bu arada velilerinden itikafın ne olduğunu öğrenecekler. İtikafın ne olduğunu kısa bir araştırmayla (velilerinin de yardımıyla) öğrendikten sonra son 10 gün içerisinde evlerinde itikaf niyetiyle etkinlikler yapacaklar. Mesela; Oruç tutmak, Namaz kılmak, Kur'an okumak, Hadis ezberlemek, Dualar etmek, Kudüs ile ilgili kitaplar okumak vs. vs. Bu etkinliklerle ilgili her çocuk kendi programını kendisi yapacak.

Süsleme ve itikaf ibadetleri ile çocuklar etkinliğimize katılarak ödül kazanmaya hak kazandılar. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen katılımcılar arasında ödül kazanan çocuklarımız şöyle:

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış