Free Gaza

Zulmü elbette konuşacağız, sesimiz çıktığı kadar da lanetleyeceğiz ama Filistin'e baktığımızda sadece zulüm karelerini görenlerden de olmayacağız.

Rabbimize hamd olsun ki Filistin ayakta, Kudüs ayakta, Mescidi Aksa direniyor. Ve işgalcilerin zulmüne ve işbirlikçi yönetimlerin ihanetine karşı Ümmet boyun eğmiyor. Şunu net biçimde görelim: Evet Filistin'de kirli, vahşi bir zulüm sürüyor.

Evet, Filistin'de işgal var ama işgale karşı direniş de var. Ve direniş varsa umut da var. Ve Rabbimizin izni ve yardımıyla umudu büyüteceğiz! Siyonist işgale karşı direnişin şu an itibariyle alışılagelen Batı Şeria ve Gazze merkezli olarak değil, Kudüs merkezli olarak öne çıkması, ağırlıklı olarak 1948 işgal topraklarında yaşayan Filistinlilerin omuzlarında yükselmesi bile başlı başına bir kazanımdır. Bu durum direniş ateşinin tüm Filistin'de alev aldığının bir göstergesidir. 19. yüzyılda Fransa'da zorbalığa karşı koyan direnişçilerin güzel bir tespiti var. Diyorlardı ki, "biz dizlerimiz üstüne çöktüğümüz için düşmanı büyük ve güçlü görüyoruz. Bir ayağa kalkarsak o kadar da büyük olmadıklarını göreceğiz." İşte Filistin direnişi zalimlerin güç gösterisini boşa çıkartan mübarek bir kıyam, Ümmetin tüm dünyaya direniş mesajıdır.

Şunu bilelim en büyük silahları güçlülük, yenilmezlik, üstünlük imajıdır. Oysa bu bir savaş taktiğidir. Propaganda aracıdır. Elbette küresel sistemin güçlü olduğunu görmezden gelmiyoruz ama bu asla yenilmeyecekleri anlamına gelmiyor. Yeter ki isteyelim, cehd edelim, Rabbimize tevekkül edelim. Kadiri Mutlak olanın sadece O olduğunu unutmayalım.En büyük tehlike kanıksamaktır, mücadelenin sonuç vermeyeceği endişesine kapılmak ve yılgınlığa düşmektir.

Suriye'den Doğu Türkistan'a kadar yüz yüze olduğumuz en büyük tehdit budur. Bu yanlışa, sapmaya karşı teyakkuzda olmak kalbimizi, bilincimizi diri tutmak zorundayız. Ve bu kararlılıkla Siyonist çeteyi asla meşru görmeyeceğimizi her vesileyle haykırmalıyız."Yenemezsiniz, vazgeçin, size verilene razı olun" diyorlar. Hayır, bükemediği bileği öpmek münafık tavrıdır. Bizse Müslümanız, izzete talibiz. Ve azimle, inatla, sabırla zulme karşı direneceğiz. Gerekirse nesiller boyunca mücadele edecek, hatta kıyamete kadar savaşacak ama asla vazgeçmeyeceğiz.

Rabbimiz ayaklarımızı sabit kıl, kafirler topluluğuna karşı bize yardım et! Kaynak: Karamsarlık ve yılgınlığı değil, umudu büyütelim!

Şeyma Çelik

Bu makale Hucurat Hareketi’nin Aksa Halkaları Projesi kapsamında deneme türü olarak yazılmıştır.

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış