zafer sürüşü

Hucurat Hareketi ile birlikte 7 motosiklet grubu tarafından Filistin için zafer sürüşü 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü İstanbul'da gerçekleşti.

19:30'da Beyoğlu  İlçesi'nin tarihi Tophane semtinde başlayan zafer sürüşü Eminönü'nde 20:30'da okunan basın açıklamasıyla son buldu. 

 

BASIN METNİ ŞÖYLE

Geçtiğimiz Ramazan ayında Filistin’deki İsrail’in saldırganlığını hepimiz öfkeyle izledik. Adlarına “yerleşimci” dedikleri Siyonist işgalciler Ramazan ayında saldırılarına ilk önce Şeyh Cerrah Mahallesi’nde başladılar. Bu mahalle Mescid-i Aksa’nın yakınında bulunan ve Filistinli Müslümanların yaşadığı bir mahalledir. Siyonistler burada evleri zorbalıkla gaspedip, yaşlı, genç, çoluk çocuk demeden Filistinli aileleri evlerinden çıkardılar. Bunu da işgal rejiminin kolluk kuvvetlerinin ve sözde savcılarının desteğiyle gerçekleştirdiler.

Daha sonra aynı işgalciler uzun yıllardır hesaplarını yaptıkları Mescid-i Aksa’yı yıkma hayallerinin bir adımı olarak binlerce Siyonist işgalciyle birlikte Mescid-i Aksa’ya baskın yapacaklarını günlerce duyurdular. Filistinliler Mescid-i Aksa’ya yapılacak Siyonist baskınların önüne geçmek için günlerce Aksa’nın içerisinde ve çevresinde nöbet tutmaya başladılar. Bizler biliyoruz ki Filistinlilerin bu haklı ve kutlu mücadelesi bir vatan savunmasından ziyade kuzeyden güneye, doğudan batıya her Müslüman evladının kutsalı olan Mescid-i Aksa’nın savunması içindir. Mescid-i Aksa sadece Filistinlilerin değil her Müslümanın özelidir, kutsalıdır. Mescid-i Aksa’yı savunmak için Filistinli olmak gerekmiyor.

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa’mıza yapmayı planladıkları Ramazan ayındaki baskınlara karşı anneler, babalar, genç kızlar ve erkekler ve hatta çocuklar dahi tüm Filistinliler el ele verdiler ve canları pahasına direnişe geçtiler. Kudüs’ten Gazze’ye, Ramallah’tan diğer tüm bölgelere kadar Filistinliler işgalcilerin her türlü saldırısına karşı direndiler. 250’nin üzerinde şehit verdiler. Bu şehitlerin 60’tan fazlası ne yazık ki çocuktu. Basın-Yayın aracılığıyla ve özellikle de sosyal medya aracılığıyla yaşananların birçoğuna üzülerek, öfke duyarak, lanet ederek şahit olduk.

Fakat;

Bir şeye daha şahit olduk ki, Filistinlilerin direnişi karşısında işgalciler tek taraflı ateşkes ilan etmek zorunda kaldılar. Çünkü Filistinliler orada canları pahasına direnirken gerek bizler Türkiye’de gerekse de dünyanın farklı ülkelerinde her insan evladı işgalcilere karşı tepkisini dile getirerek gözdağı verdi. Filistinli kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını en üst perdeden hissettiler. Altını çizmemiz gereken bir husus var. İsrail, Yahudiler için de ciddi bir problemdir.

Bizler İsrail’in saldırganlıklarını unutmadığımızı bildirmek hem de Gazzeli kardeşlerimizin o mübarek zaferini kutlamak, uzakta da olsak yüreklerimizin aynı attığını ilan etmek için motorlarımızı sürdük.

Zafer sürüşümüzün başlangıç noktası olarak ta İstanbul Fethinin merkez üssü olan Fatih Sultan’ın gemileri karadan çıkardığı yer olan Tophane’yi seçtik. Çünkü bizler fetihlerimizi ve fatihlerimizi anarken Kudüs’ümüzü, Mescid-i Aksa’mızı, Gazze’mizi hatırlıyoruz.

Son olarak bugün aynı zamanda bundan 11 yıl önce Gazze’nin özgürlüğü için yola çıkan  Mavi Marmara Gemisi’nde İsrailli haydutların katliam yaptıkları günün yıldönümüdür. O gemide şehadete kavuşan 10 CANIMIZA rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Gazi olmuş kardeşlerimize ise “ne mutlu sizlere” diyoruz.

Bugün iki tekerini Filistin için çeviren tüm sürücü kardeşlerimize ayrı ayrı dua ediyoruz. İstanbul’dan içerisinde Mescid-i Aksa’mızı barındıran Filistin’in tüm yürekli insanlarına, gençlerine, çocuklarına, annelere ve babalara selam ediyoruz.

PROGRAMIMIZA DESTEK VERENLER

Hucurat Hareketi

İHH Motorize Arama Kurtarma,

Muhafazakar Motorcular Kulübü,

Osmanlı Motosiklet Kulübü,

MAKUD,

Ayyıldız Motorcular Birliği,

İki Teker Kardeşliği Motosiklet Kulübü,

CBF 150 Tuning.

 

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış