TÜGVA Esenyurt Şubesi'nin organizatörlüğünde gerçekleşen İlçe'deki "Vatan Toprağımız Filistin" konulu ikinci seminerimiz Recep Tayyip Erdoğan Kız İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleşti.

Daha önce 18 Temmuz'da Yusuf Özvatan Ortaokulu'nda yapmış olduğumuz "Vatan Toprağımız Filistin" konulu seminerimizin ikincisini bu sefer 28 Temmuz'da Recep Tayyip Erdoğan Kız İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenledik.

Hucurat Hareketi adına Eyüp Güzel'in anlatımıyla gerçekleşen seminere ortaokul öğrencilerinin katılımı ve ilgileri oldukça yüksekti. Seminer sırasında çocukların yaşlarından büyük sorularla katılım sağlaması seminerin verimini arttırdı.

Seminerin sonunda çocuklara sorular yöneltildi. Sorulara doğru cevap veren öğrencilere Mescid-i Aksa temalı yapboz ve bez çanta hediye edildi.

Seminer sonrası Eyüp Güzel şu ifadelere yer verdi: "Salonda çocuklar öyle sorular sordular ki yaşlarının çok üstündeydi. Bazı sorular bizim bu tür seminerlerin ne kadar önemli ve yaygınlaşması gerektiğini açık bir şekilde ortaya koydu. Çünkü o bazı sorular çok  tehlikeli ve neslimizin genç yaşta zihinsel erozyon geçirmeye başladıklarını gösteriyor. Okullarımızda, mahallelerimizde, ailelerimizde çocuklarımıza tarihimizi, inancımızı, değerlerimizi anlatmazsak vallahi bu nesil kaybolacaktır. Biz sahip çıkmazsak sahip çıkacak başkaları avuçlarını ovuşturarak bekliyor."

 

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış