Hucurat Hareketi olarak çocuk eğitiminin önemini yapmış olduğumuz hem atölye çalışmalarımızda hem de çocuklara yönelik seminer ve etkinliklerimizde çok bariz bir şekilde fark etmiş olduk. Özellikle Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda çocuklarımızın yetiştirilmesine büyük bir ihtiyaç bulunuyor. Bunu her çalışmamızda gözlemledik.

Bu düşünceden hareketle kalıcı ve profesyonel bir şekilde hem de aynı zamanda bir lokomotif/model olması niyetiyle uzun vadede bir okul açmaya niyetlendik. İlk olarak bir anaokulu açma fikri üzerinde yoğunlaşıyoruz.

Evet, tarihler 2024’ün başı ve biz okullaşmak için niyetimizi aldık.

Okullaşma fikrimizi paylaştıktan sonra gelen yorumlar ve gelişmeleri aşağıda bir kayıt olsun diye paylaşıyoruz…

YAĞMUR D. / İSTANBUL / 25 Mart 2024 / Whatsapp grubu

Kuruluş işleyiş bilmiyorum ama eğitimci olarak böyle birşey olursa balıklama atlamaya hazırım, şuan okuduğum mesajda gözlerim yaşardı kalbimde kelebekler açtı. Niye diye sorarsanız? Ben ilk stajımı özel bir anaokulunda yapmıştım ama karşılaştığım öğretmenler ve veli profili beni o kadar sükûtu hayale uğratmıştı ki anlatamam. Çocuğa ticaret odaklı bakmaları mı desem, kurumda ki suistimaller mi desem neler neler… Zaten öğretmenler deseniz bana değil öğretmen nasıl olunur, nasıl olunmazı öğrettiler. İlk hafta ağladığımı biliyorum o kadar diyeyim size sizler düşünün.. velhasıl zorunlu staj olduğu için dişimi sıktım iki ay, benim için bambaşka bir tecrübe oldu orası. Özel sektörü görmüş oldum. Aslında her şey daha rahat kendi insiyatifinde ve tamamen nasıl kullandığına bağlı onlar. Maalesef tamamen maddi odaklı bakan bir kurumdu. Neyse işte abi ben o zaman karar verdim bu alanda iyi öğretmenlere gerçekten çok ihtiyaç var. Bizim davamızı şuur olarak daha tohumdan ekmeye çok ihtiyaç var.. Taptaze zihinler geliyor hiç bir şey almadan gidiyordular. O ara çok dua ettim kendi sistemimizi İslami müfredat ile okul açmayı Rabbim nasip etsin diye ama tabi bu sadece benim için çook uzak bir hayal olarak canlanıyordu kafamda. Ama Allah’ın hazinesi geniştir diyerekten Rabbimden bunu istemeye başlamıştım. Yada bu gayede olacak gerçekten çocuğu bir tohum olarak görüp çiçek açması için maddi manevi ehemmiyet veren bir yer olmaz ise calışmayacağım diye düşünüyordum. Yani öyle bir yer Rabbim karşıma çıkarsın diye dua etmeye başladım. Özellikle ahlaki ilkelerin merkeze alındığı bir okul öncesi eğitimi benim için çok kıymetliydi. Daha da kıymetlendi gördüklerim karşısında.. Velhasıl abi şimdi ben son dönem stajımı yapıyorum bu sefer devlet okulu ve burada ki atmosfer bana başka tecrübeler kattı. Yine sınıf kapısını kapattıktan sonra öğrenciye vereceğin bilgi tutum bütünüyle senin elinde ama istesen de istemesen de uyman gereken bir müfredat var yine maalesef. Şu beni çok üzüyor ben şahsiyet olarak doğru bulamadığım kişileri çocuklara anlatmak bile istemem ama devlet kisvesi altında bu var. Dolayısıyla şuan bu mesajınızı okumam bana ilaç gibi geldi yaa bilmiyorum belki de içimde bundan dolayı bi yara var diye sizin bu tarz da bir niyetiniz sanki okul açılmış da bizi bekliyor gibi bi his oluşturdu gibi hissettim bi an, dualarımı çok arttıracağım Eyüp Abi.. Ve Maddi Manevi inşallah elimizden ne gelirse yaparız yapmaya hazır oluruz böyle bir süreç ve oluşumda. Gerçekten ümmetin bu minvalde dava şuurunun maneviyatın ders olacağı eğitim yuvalarına ihtiyacı var Rabbim sizi bu niyetinizde muvaffak etsin abi, İnşallah güzel adımlar ve haberler gelir artık sabah akşam duam belli Hucurat Hareketi Okullaşma sürecini Suhuletle Allah’ın ihsan ve inayetiyle gerçekleştirsin diye.

 

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış