2022 Miraç Kandili ve Miraç Haftası nedeniyle Hucurat Hareketi olarak #KudüsMiraç etkinlikleri kapsamında İstanbul'da Grafik Tasarım Sergisi açtık.

Beyoğlu İlçesi, Tophane Semtinde bulunan Kumbaracı4 Sanat Galerisi'nde 26 Şubat'ta açmış olduğumuz sergimiz 5 Şubat'ta son buldu.

Sergide 25 adet grafik tasarım  çalışmamızın yanısıra Kudüs Çocuk Atölyemizde üretilen çeşitli obje ve maketler de sergilendi. Sergimizi İstanbul'un farklı bölgelerinden çok sayıda Kudüs sevdalısı ziyaret etti.


SERGİ RAPORUMUZ

1) KAREKOD: Her ürün/tasarım için bir URL ve Karekod oluşturulabilir. Ziyaretçiler cep telefonlarıyla karekodu okutunca ilgili URL sayfasında yeterli bilgi ve görsellerden detay bilgi edinebilir.

2) ZİYARETÇİ ANALİZİ: Kimisi yüzeysel olarak baktı ve gitti. Kimisi inceledi sorular sordu. Kimisi tasarımları veya sözleri beğenip fotoğrafını çekip sosyal medyada veya durumlarda paylaştı.

3) ARAPÇA, İNGİLİZCE: Az da olsa yabancı turistler merak edip sergiye girdiler. Ürünlerin yanlarında Arapça ve İngilizce açıklamalar eklenebilir.

4) FORM ZİYARETÇİ DEFTERİ: Form şeklinde hazırlanacak olan ziyaretçi defterini dolduranlardan beklentileri ve görüşleri istenir. Formda ayrıca bu tür çalışmalara nasıl katkı sağlayabilecekleri sorularak doldurmaları beklenir. Mesela: “Filistin davasına katkı sağlamak isterseniz hangi alanda katkı sağlayabilirsiniz?” gibi bir soru…

5) CANLI YAYIN: Sergide canlı yayın yapılmalı. Böylece farklı şehirlerde olanlar için sanal ziyaret etmelerine imkân verilir. Fakat bu son güne doğru yapılmalıdır.

6) RÖPORTAJ: Sergide röportajlar yapılarak video formatında kaydedilmelidir.

7) FENOMEN: Tanınmış bir isim veya sosyal medyada güçlü biri(leri) davet edilmeli.

8) EZGİ/ŞİİR: Canlı ezgi/şiir okutulması. Canlı yayında okutulabilir veya video olarak kaydedilebilir.

9) GRUPLAR: Farklı gruplar sergiye davet edilmeli ve bu organize edilmelidir.


 

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış