Hucurat Hareketi olarak “Vatan Toprağımız Filistin” başlıklı seminerlerimizin bu seferki adresi Bursa’nın İnegöl İlçesi oldu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İnegöl Şubesi’nin organize ettiği söyleşi programımızın ilkini Hacer Salih Yıldız İlkokulu öğrencileriyle sınıfta gerçekleştirdik. Yaz Okulu etkinlikleri kapsamında eğitim ve sosyalleşme çalışmalarına devam eden öğrencilerle bir araya geldik ve kendilerine Filistin’i, başkenti Kudüs’ü ve içerisinde barındırmış olduğu Mescid-i Aksa’yı anlattık. Merakla ve şaşkınlıkla dinleyen öğrencilere seminer sonunda Boyama kitabı hediye ettik.

İKİNCİ PROGRAM KIZ ÖĞRENCİLERİNEYDİ

İlçedeki ikinci seminerimiz ise AGD’nin Hanımlar binasında yaz okulu etkinliklerine katılan kız öğrencilerine yönelik gerçekleştirildi. Burada da benzer konular anlatılarak çocuklarla güzel bir vakit geçirmiş olduk. Kız öğrencilerin seminer boyunca anlatılanlara olan ilgisi ve katılımı oldukça verimli geçti.

İnegöl programımızda bizlere yarenlik eden Susam Kaya, Erkan Kaya ve Zehra Özüpek'e teşekkürlerimizi ve dualarımızı iletiyoruz.

 

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Suzan kaya
Çok güzel bi program oldu hocam emeğinize sağlık allah razı olsun