@hucurathareketi ‘nin #KudüsSeferberliği Projesi kapsamında Kübra Altıntaş’ın koordinatörlüğünde @fetihkutuphanesi isimli kitap tahlil çalışması hayata geçirildi.

Tamamı hanımlardan oluşan Fetih Kütüphanesi için ilk olarak WP’de bir grup oluşturuldu. Hızlı bir şekilde 40 kişiye ulaşan grup ilk olarak kendi içinde bir logo çalışması yaptı. Seçenekler arasında logolarını da belirleyen Fetih Kütüphanesi grubunun çoğunluğu İstanbul’dan oluşmasına rağmen farklı şehirlerden de katılımcıları bulunuyor.

HER AY TAHLİL TOPLANTISI

Her ayın son Cumartesi günü Hucurat Hareketi’nin Fatih’teki dernek merkezinde toplanacak olan hanımlar bir kitap tahlili gerçekleştirecekler. Fetih Kütüphanesi her ne kadar kitap tahlil özelinde kurulmuş olsa da bazı aylar dergi, bazı aylar film/belgesel tahlillerine de yer verecekler. Farklı şehirlerde bulunan grup üyeleri ise tahlil günlerinde Zoom üzerinden canlı olarak katkı sağlayabilecekler.

ARŞİVLENECEK

Yapılan aylık çalışmalar her ay not ve resimler şeklinde kaydedilip arşivlenecek. Çalışmalar yıl sonu imkanlara bağlı olarak YILLIK BÜLTEN’e dönüştürülecek. Yapılacak çalışmalar ayrıca hucurathareketi.com sitesinde FETİH KÜTÜPHANESİ kategorisinde yayımlanacaktır.

Nisan ayında hayata geçirilen Fetih Kütüphanesi’nin ilk kitap tahlil toplantısı Mayıs ayının son Cumartesi günü Hucurat Hareketi’nin Fatih’teki merkezinde olacağı bildirildi.

Tahlili yapılacak olan ilk kitap ise Akıl Fikir Yayınları’ndan çıkan Eyüp Güzel’in “Okumadan Kudüs Kurtarılamaz” isimli eseri olacaktır.

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış