Hucurat Hareketi olarak 10 kişiye ücretsiz Kudüs seferleri çalışmamız olan Aksa Halkaları isimli projemizi hayata geçirmiştik. Türkiye’nin muhtelif şehirlerinden başvuran 1200 kişi arasından 10 kişiyi çekilişle Kudüs’e yollamak için uyguladığımız Aksa Halkaları projemiz oldukça yoğun bir tempo içerisinde ilerlemişti. Başvuran her kardeşimizden çekilişe katılabilmeleri için çeşitli görevleri ifa etmelerini istemiştik. Bu görevler arasında; ayet/hadis ezberleme, kitap okuma, film/belgesel izleme, makale yazma ve etkinlik yapma gibi çalışmalar bulunuyordu.

Geçen yıl (2023) Ekim ayında normal şartlarda gitmesi gereken 10 talihli Kudüs yolcusu kardeşimizin seferleri 7 Ekim Aksa Tufanı savaşı nedeniyle ertelenmişti.

VE KUDÜS’E ULAŞTILAR

Aksa Halkaları Projemiz kapsamında Kudüs’e gidecek olan grubumuz dün (15 Nisan) İstanbul havalimanından yola çıktılar. Ürdün aktarmalı yola çıkan kardeşlerimiz bugün itibariyle Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya ulaştılar.

GÜL SULARI VE ÇOCUKLARA OYUN KARTLARI HEDİYE YOLLADIK

Sefere çıkan kardeşlerimize küçük şişelerde gül suları ile çocukların oynayacağı kendi üretimimiz olan hafıza oyun kartları teslim ettik. Gül suyu şişeleri hem Mescid-i Aksa’ya dökülecek hem de Aksa’nın avlularında gönüllü nöbetçiler olan murabıtalara hediye edilecek. Oyun kartları ise Aksa’daki Filistinli çocuklara hediye edilecek.

 

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış