Okulların geçtiğimiz haftalarda açılması ve soğuk havaların da kendini yavaş yavaş hissettirmeye başlamasıyla birlikte yağışlı kış mevsimine girmeden çocuklarla açık alan etkinliği yapmayı tasarladık.Beyoğlu İlçesi’nin Tophane Semti’nde bulunan Gönülbağı Vakfı ile birlikte Tophane Parkı’nda 25 Eylül Pazar günü AKSA ÇOCUK ŞENLİĞİ gerçekleştirdik.

Halı sahada düzen9lemiş olduğumuz Aksa Çocuk Şenliği’nde çocuklar unutamayacakları bir gün geçirdiler. Hem Mescid-i Aksa’yı öğrendiler hem de eski geleneksel çocuk oyunlarını oynadılar.

Etkinlikte yüz boyamaları, ödüllü soru-cevap yarışması, Kudüs Çocuk Andı’nın okunması, hikaye okumaları, canlı ezgi ve marş okunması, halat çekme, çuval yarışı ve boyama kağıtlarının pastel ve kuru boyalarla boyanması gibi çalışmalar yapıldı.

Etkinliğimizde çocuklara hikâye kitapları, boyama kitapları, Mescid-i Aksa maketleri, Kudüs tişörtleri gibi hediyeler dağıtıldı. Ayrıca etkinlik alanında Beyoğlu Belediyesi’ne ait patlamış mısır aracı getirtilerek çocuklara mısır ikramında bulunduk.

[caption id="attachment_1483" align="aligncenter" width="1200"] aksa çocuk şenliği[/caption]

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış