Ne Değişti? isimli oyun kartlarımız her ne kadar çocuklar için tasarlanmış ve üretilmiş olsa da yetişkinler arasında da oynanabiliyor. Kartlar üzerinde bulunan grafik çalışmalarıyla çocukların bilinç altına bazı kavramları yerleştirmek, sevdirmek istedik. Örneğin aile kavramı, kitap okuyan çocuklar, Mescid-i Aksa'daki çocuklar, Beytullah'ta ailesiyle birlikte olan çocuklar vs. gibi.

Oyun 2 kişiyle oynanıyor ve toplam 18 adet kart var. Yani her oyuncu başına 9 kart düşüyor. Her kartın ön ve arka tarafında aynı resimler bulunuyor. Fakat resimlerin bir tanesinde çok küçük bir değişiklik var.

Oyun şöyle oynanıyor:

İstediğiniz miktarda (3, 4 veya 5 adet) kartı masaya diziyorsunuz. Karşınızdaki oyunca kartların üzerindeki resimleri (eline almadan) bakışlarıyla inceliyor. Bu süre 5-10 saniyeyi geçmeyecek. Daha sonra gözlerini kapatıyor ve siz masaya dizdiğiniz kartlardan bir tanesini ters çeviriyorsunuz ve karşınızdaki oyuncuya gözlerini açmasını söylüyorsunuz. Gözlerini açan oyuncu hangi kartın değiştiğini bulursa kazanmış oluyor ve sıra kendisine geliyor.

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış