Bina arayışları nedeniyle bir süre ara verdiğimiz Kudüs Çocuk Atölyemiz artık yeniden ve yeni mekânında faaliyetlerine başladı.

Hucurat Hareketi, dernekleşmesiyle beraber İstanbul Fatih’te yeni bir mekâna yerleşti ve faaliyetlerini buradan sürdürmektedir. Hucurat Hareketi olarak Türkiye’de ilk kez 2018 yılında açılan Kudüs Çocuk Atölyemiz için, Beyoğlu’ndaki mekânından ayrılmamız nedeniyle bir süredir yeni bir mekân arayışı içerisindeydik.

ÇOCUKLARA KAPILARIMIZI YENİDEN AÇTIK

Fatih ilçesi, Ali Kuşçu Mahallesinde bulunan dernek merkezimizde yeniden faaliyetlerine başlayan Kudüs Çocuk Atölyesi’nde çocuklara kapılarımızı açtık. İlk etapta 5-10 arası yaş grubundaki çocuklar için başlattığımız atölye çalışmamız yakın bir süreçte farklı yaş gruplarını da kapsayacaktır.

ÇOCUKLAR ATÖLYEDE NELER GÖRÜYORLAR?

Kâğıt ve ahşap boyamalar, hikâye okuma ve dinletiler, Elif Ba öğrenimi, gruba hitap etme becerisinin geliştirilmesi, küçük tiyatro egzersizleri, dikkat becerisini geliştirici zekâ oyunları, ilahi ve marş okumaları şeklinde etkinliklerle çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyorlar. Tüm bu etkinliklerle birlikte çocuklara özelikle ilk kıblemiz ve Miracın merkezi olan Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın önemiyle ilgili bilgilendirmeler de yapılıyor. Çocuklar Mescid-i Aksa’ya dair hem boyama yaparak seviyorlar hem de dinleyerek öğreniyorlar.

 

 

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış