KUDÜS ÇOCUK ATÖLYEMİZİN İLKİNİ AÇIYORUZ

Hucurat Hareketi olarak İstanbul fethinin merkez üssü olan, Fatih’in gemileri karadan çıkardığı İstanbul’un en eski semtlerinden Tophane’de Kudüs Çocuk Atölyesi’ni açıyoruz.

Kudüs dedik çünkü içerisinde Mescid-i Aksa’mızı barındırdığı için Kudüs’ümüz bütünüyle Filistin’i ifade eder.

Çocuk dedik çünkü çocuklarımız Selahaddin-i Eyyübi’nin “Büyüdüğümde orayı ben fethedeceğim” dediği yaştadır. Filistin meselesinde dertli bir grup arkadaş olarak bizler Halepli Marangoz ustasının farkında olmadan fethin sembolünü hazırladığını biliyoruz. Halepli Marangoz ve atölyesi, çocuk yaştaki Selahaddin ve Mescid-i Aksa topraklarının fethi gibi kavramlardaki kodların farkındayız.

Belki de atölyemize alacağımız çocuklar içerisinden Selahaddin yetişecek veya Selahaddin’i doğuracak bir Ana yetişecektir. Biz bilmiyoruz ama Allah biliyor.

Tophane’de açılışını yaptığımız bu atölyemizin bir ilk olmasını planladık ve İstanbul’un farklı semtlerinde ya da farklı vilayetlerde şubelerini açma gibi bir hedefimiz bulunuyor.

Kudüs Çocuk Atölyesi’ni açtık çünkü özellikle ülkemizde çocuklarımızın dünyasında ne yazık ki Kudüs’e, Filistin’e ilişkin istifade kaynakları çok az. Bu manada eksikliklerimizi ve mazeretleri öncelemedik aksine öteledik. Filistin meselesinde dertli olup bir şeyler yapabilme arzusu olanların da bizlerle birlikte heyecanlandıklarına şahit olduk.

İsra suresini okuyarak tadilatını yaptığımız atölyemizi deyim yerindeyse el emeğiyle, alın teriyle ve ihlas ile açma aşamasına getirdik. Çocuklarımız burada okuyarak, eğlenerek, oynayarak, dinleyerek Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı, Filistin’i öğrenecek, bilecek ve sevecekler. Çocuklarımız Filistin’in fatihlerini de öğrenecek ve tabi ki işgali ve işgalcileri de bilecekler.

Olsun diye dertlenen, destek veren, dua eden herkese uykusuz geçirdiğimiz gecelerin hatırına, Kudüs’ün hatırına dualarımızda yer verdiğimizi belirtmek istiyoruz.

Son olarak aynı dertleri taşıdığımız her sivil toplum kuruluşu veya bireylerle kolektif çalışmalara ümmet şuuru içerisinde açık olduğumuzu bildiririz.

HUCURAT HAREKETİ YÖNETİMİ

Atölye Açılış Tarihi: 26 Ocak 2018 Cumartesi

Saat: 14:30

Adres: Tomtom Mah. Boğazkesen Cad. Bostaniçi Sk. Tophane, Beyoğlu-İstanbul

İrtibat: 0532 213 58 04

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış