Hucurat Hareketi Programı

1) Dergi Çalışmaları: Yöneticileri ve yazarlarıyla ilişkiler kurulup Filistin’e dair makaleler yazmalarını teşvik etmek.

2) TV ve Radyolar: Televizyon ve Radyolarda röportajlar düzenle(t)mek. İsrail’in yalanları, tuzakları ve sahtekarlıkları anlatılmalı.

3) Film ve Belgeseller: Kısa metrajlı filmler çekmek. İmkanlar nisbetinde film yarışmaları düzenleyerek geniş bir nüfusa ulaşmak. Konu anlatımlı belgeseller hazırlamak. Gerek film gerekse de belgesellerin sayılarını arttırmak ve web ortamında arşivleyerek paylaşmak.

4) Web sitesi: Geniş kapsamlı bir web portalı/kütüphanesi hazırlamak. Yazılar/Görseller/Videolar gibi geniş bir içeriğe sahip olmasının yanısıra günlük olarak güncellenen bir haber akışı hizmeti de vermeli.

5) Sosyal Medya: Facebook, twitter, instagram, youtube gibi sosyal medya mecralarında sayfalar oluşturup özel içerikler paylaşmak. Sayfaların takipçilerini arttırarak gereken mesajları kısa sürede geniş bir çevreye yayabilmek.

6) Okullar: Ortaokullarda, liselerde ve hatta ilkokullarda “Kudüs Günü” ismiyle gün boyunca etkinlikler yapmak. Bu konuda İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle bir protokol imzalanabilir.

7) Üniversiteler: Yöneticileri ve öğrenci gruplarıyla ilişkiler kurmak. Kampüslerde “Filistin Günü” konulu sergiler/seminerler tertiplemek. Liseli ve Üniversiteli öğrencilerle işbirliğinde faaliyetler yapmak. Kudüs ziyareti programları düzenlemek / teşvik etmek.

8) Günlük Gazeteler: Yönetici ve yazarlarıyla temas kurmak. Uygun haberler ve yazılar yayınlamaya teşvik etmek.

9) Kitaplar: Faydalı kitapların ve yazarlarının tanıtımına yardımcı olmak. Halk ve Okul kütüphanelerine kitapların dağıtımını sağlamak.

10) Konferansçılar: Filistin’e ve Filistinliye desteği / ilgiyi arttıracak, İsrail’in ve Batı dünyasının oyunlarını, tuzaklarını ve düşmanlıklarını ele alan konuları anlatacak konferansçılar yetişmesini sağlamak. Konferansların sayısını arttırmak.

11) Kişiler: Gerek ülke genelinde gerekse de uluslararası alanda ilişkiler kurmak, Filistin meselesiyle ilgilenenlerle bağ kurmak ve ziyaretler gerçekleştirmek.

12) Projeler: Filistin konusundaki bilinçlendirmeyi arttırmaya yönelik çeşitli projeler hazırlamak. Kadınlar için, çocuklar için vs. vs. (örneğin Çocuk Oyun Seti)

13) Seyahatler: Belirli bir çevreyi etkileyebilecek insanları tercih edecek şekilde herkesi Filistin’e gidip gelme konusunda seyahat etmelerine teşvik etmek. Organizasyonlar tertiplemek.

14) Yabancı Dil: Arapça, İngilizce, Fransızca ve İbranice gibi dillerde sosyal medyada yayınlar yapmak. Belirlenecek kısa cümleleri yabancı dillere çevirerek yayınlamak ve uluslararası geniş bir çevrede mümkün olduğu kadar bir kamuoyu oluşturmak.

15) Sergi: Fotoğraf / Resim / Grafik çalışmalarından oluşan ayrı ayrı sergi kalıpları oluşturularak farklı tarihlerde ve adreslerde etkinlikler düzenlemek. Açık alan veya kapalı alan sergileri tertiplemek.

16) STK'lar: İki kategoriye ayırıyoruz. Filistin meselesinde çalışma yapan STK'lar ile Filistin meselesiyle hiç ilgisi olmayan STK'lar. Her iki STK grubuyla da kendi özelinde ayrı ayrı çalışmalar yapılmalı. Hiç Filistin ile tanışmamış STK'larda seminerler düzenlenmeli.


Bu site "Gidemiyorsanız, kandillerinde yakılmak üzere yağ gönderin" Hadis'i icabınca tasarlandı.