Bizden Haberler
Hucurat Hareketi yöneticilerinden 4 isim istişare toplantısı düzenlediler.

Mesai saati içerisinde gerçekleşen istişare toplantımıza grubumuzun yöneticilerinden Aykut Nizipli, İbrahim Yusuf, Eyüp Güzel ve Reşat Ağır katıldılar. Toplantımızda alınan kararlar şöyle:

1) Anadolu şehirlerindeki köy okullarına giderek bir sınıfı baştan sona yenileme faaliyetleri yapan SEFER DERNEĞİ ile bundan böyle koordineli bir şekilde çalışılacak. Sefer Derneği’nin yenilediği sınıflarda KUDÜS KÖŞESİ oluşturulacak ve öğrenciler Kudüs ile tanıştırılacak.

2) Afrika’nın Etiyopya (Habeşistan) ülkesi bugüne kadar misyonerlik faaliyetleriyle zihin işgaline maruz kaldı. Hucurat Hareketi’nin yöneticilerinden olan Etiyopya’lı İbrahim Yusuf kardeşimizin de desteğiyle bu ülkeye yönelik Kudüs kitapçığı hazırlanacak. Kitapçık yerel dil olan Amharca hazırlanacak ve imkanlarımız ölçüsünde bastırılarak ülkedeki okullara dağıtılacak.

3) Sosyal Medya ağlarımızdan özellikle Twitter’deki sayfamızda İngilizce ve Arapça paylaşımlara da yer verilecek.

4) Beyoğlu İlçesi’nde bir Kudüs Atölyesi açılması için çalışma başlatılacak. Atölyemizin açılması halinde kız-erkek çocuklara Kudüs ağırlıklı olmak üzere çeşitli boyamalar, çizimler ve el işçilikleri konusunda dersler verilecek. Çocuklara Kudüs öğretilip sevdirilecek. Bu çalışmamızı farklı derneklerimizin katılımlarıyla ortaklaşa yapmayı tasarlıyoruz. (04.12.2018)

 
Siirt'te LİSELİLERLE KUDÜS ZAMANI adlı Konferansımız

SİİRT 28.12.2018 - Siirt faaliyette bulunan Fakirullah-Der isimli dernekle koordineli gerçekleştirdiğimiz konferansa 8 lisenin öğrencileri katılım sağladı. Programımız Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok'un Kur'an-ı Kerim okumasıyla başladı. Programımıza İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Butur ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Saraç Batur'un iştirak ettiler. Lise öğrencilerinin yanısıra vatandaşların da iştirak ettiği programımızda özellikle lise öğrencilerinin ilgisi ve meraklı dinleyişleri dikkatlerden kaçmadı. Program sonunda katılımcılara Hucurat Hareketi yöneticilerimizden Eyüp Güzel'in "Okumadan Kudüs Kurtarılamaz" isimli kitabı hediye edildi.


Bu site "Gidemiyorsanız, kandillerinde yakılmak üzere yağ gönderin" Hadis'i icabınca tasarlandı.